Ubytování – jak na hotel ve Francii

Tohle povídání o tom, jak si zajistit ubytování (hotel) ve Francii není myšleno autoritativní výčet. Jsou to spíše osobní zkušenosti člověka, který si na vlastní kůži vyzkoušel „online hotel booking“ ve Francii. A úplně na začátku musím říci, že jsem byl s výsledkem on-line rezervace hotelu mile překvapen, a to i poměrem cen/výkon i u těch nejlevnější možností.

Rezervace přes server Booking.com

Jak už jsem si vyzkoušel jinde (při rezervaci hotelu ve slovenských Tatrách), tak server booking.com je takové kladivo na hoteliéry. Cena byla v obou případech rezervace mnohem nižší než byly  vyvěšené ceny pro příchozí na recepci, a to asi o 20%.  Rezervovali jsme si tak ubytování v malém hotelu ve francouzské Normandii (Le Havre) -  třílůžkový pokoj za 40 Euro, tabulková cena byla 47 Euro, ovšem nakonec nás ubytovali v pokoji typu „4L + sprcha/WC“, které bylo tabulkově za 65 Euro za noc.
Podmínky u rezervací bývají dobré, zahrnují i možnost storna. Navíc v síti booking.com jsou i jednotlivé malé hotely, na které byste se ani jinak nedostali.

Síť Accor Hotels

Zde jsem udělal vynikající zkušenost, celkem jsem udělal 6 registrací, z toho jsem nakonec tři úspěšně stornoval v důsledku modifikace cesty na poslední chvíli. Při bookování se zadá číslo kreditní karty, ze které se částka za 1 noc strhne v případě propadnutí rezervace. Stornovat je možno až 18 hodin téhož dne, a to také online! V síti je několik typů hotelů (brandů) odstupňovaných podle služeb a ceny. Tyto hotely najdete je i mimo Francii. Je třeba si dát pozor na označení hotelu jménem – i když je v názvu nějaké město, tak ve skutečnosti může být hotel i několik kilometrů za městem, zvláště ty lacinější typy. Při rezervaci ale uvidíte i údaj o vzdálenosti od centra města, pro které ubytování hledáte, takže tomuto údaji věnujte také pozornost.

Pro některé hotely je možno rezervovat si pokoj na pevné datum bez možnosti storna a a ušetřit 10% (při rezervaci na 30 dnů předem a dříve).

Mercure Hotel

Ten je nejdražší, cena obvykle přes 100 Euro za pokoj a noc bez snídaně. Zkušenosti nemám.

Ibis Hotel

Standardní pěkné ubytování, cena okolo 80 Euro za pokoj a noc bez snídaně. K dispozici hotelové služby, lobby, bar, obvykle i restaurace.

Etap Hotel

Dostatečný komfort pro přespání, cena okolo 50 Euro za pokoj a noc bez snídaně. Snídaně bufetovým způsobem (lze sníst, co se do člověka vejde) – káva, čaj, juice, mléko, jogurt, jablečná přesnídávka, pečivo, máslo, sýr, marmeláda za cenu pod 5 Euro za osobu. Třílůžkové pokoje mají třetí lůžko v patře (kolmo na dvojpostel), televize, skoro všude wifi, které je zdarma. Sprcha a wc na pokoji, často není ani roční recepce – pokud se chcete ubytovat v nočních hodinách, je na to speciální „bankomat“ – zaplatíte kartou a vypadne vám číslo pokoje, přístupové kódy pro vjezd na parkoviště, vstup do hotelu a vstup do pokoje (nepoužívají se klíče, ale 6místný PIN). Prostě jako v Neználkovi na měsíci.

Hotel F1 (také Formule 1)

To je to nejlevnější, co jsem (snad kdy) viděl. Cena cca 30 Euro za pokoj (i třílůžkový), snídaně podobně jako u Etapu, jen o Euro lacinější a výběr trochu omezenější, plastové kelímky. Pokoje menší, kufry zaberou skoro všechno místo okolo postele. TV, wifi zdarma (a se stolkem a židlí, u kterého je možné skutečně pořádně u počítače sedět). Na pokoji je jen umyvadlo, wc a sprcha jsou na chodbě (pokud bydlíte ve třech, tak je to možná i praktičtější). Žádné hotelové služby, místo noční recepce bankomat stejně jako u Etapu. Nízká cena a limitované služby nejsou na úkor hygieny.

Komentáře jsou uzavřeny.