Příspěvky se štítkem „moře“

Bournemouth: pláže, sport i noční život

Bournemouth - ikona

Bournemouth je přímořské město na jihu Anglie v hrabství Dorset. Město má okolo 160 000 obyvatel a pohodlně se tam za pár hodin dostanete autobusem z Londýna. Také právě proto sem o víkendech a státních svátcích jezdí nemálo Angličanů, kteří si chtějí užít slunného dne na pláži. Bournemouth se totiž nachází na Jurském pobřeží, což je 153 km dlouhý úsek úchvatné přímořské lokality, která byla dokonce zapsána do Světového dědictví UNESCO. Pokračování »

Pikardie a Nord

Francie - Nord-Pas-de-Calais - Pikardie (ikona)

Oblast Nord-Pas-de-Calais a Pikardie nepatří k turisticky atraktivním místům. Přístav Calais je branou do Anglie, protože zde je kanál La Manche nejužší. Historické město Lille je zase branou do Belgie. Na březích řeky Sommy najdeme řadu památníků I. světové války. Jsou zde hřbitovy nejen francouzských a německých vojáků, ale také Angličanů a Američanů. Pokračování »

Athény

Athény - ikona (Chrám Dia Olympského)

Athény jsou na mapě Evropy jako město přibližně 3500 let. Největšího rozmachu Athény dosáhly v době antiky, konkrétně v 5. stol. př. n. l. za vlády Perikla. V této době také byla i zahájena stavba ikony Athén: Akropolis. Hlavním městem se Athény staly opět v roce 1834. Pokračování »

Řecko

recko-120x120

Řecko je jednou z nejvděčnějších turistických destinací v Evropě. Především poskytuje široké možnosti rekreace u moře, a to jak v pevninských přímořských letoviscích, tak na četných ostrovech. Pro zájemce o historii je zpřístupněno mnoho především antických památek, staveb a muzeí. Po ekonomické krizi 2009/2010 se stalo Řecko o něco přístupnější. Řecko je členem EU, platí se zde eurem a je členem Schengenského prostoru, takže turisté z České republiky nepotřebují vízum. Pokračování »

Normandie

Normandie (ikona)

Normandie se nachází na severozápadním pobřeží Francie. Své pojmenování dostala od Normanů (Vikingů), kteří ovládli oblast kolem dolního toku řeky Seiny již v 9. století. Historickým správním centrem je Rouen. Rouen byl postupně keltským obchodním střediskem, hostil římskou posádku, byl vikingskou kolonií a od roku 911 hlavním městem normanského vévodství. Byla zde upálena i Jana z Arku. Pokračování »

Francie

francie-120x120

Francie je velmi vděčnou turistickou zemí. Skýtá možnosti letní rekreace u moře, zimního lyžování v alpských střediscích, kulturního vyžití a nakupování. Fracie je známa především jako země červeného vína, i když se zde najdou i bílá vína, která překvapí. Gurmáni ocení i nepřebernou nabídku sýrů, a to včetně sýrů kozích, které jsou ve Fracii velmi populární. Ke kontinentálnímu francouzskému území, podle tvaru nazývanému také „Šestiúhelník“ (L’Hexagone) patří i středozemní ostrov Korsika a zámořská území, patřící Francii ještě z koloniální éry. Pokračování »