Příspěvky se štítkem „EU“

Maranello a Ferrari

Ferrari a Formule 1

Maranello je malé město v severní Itálii ležící poblíž Modeny. Asi by ho nikdo neznal, kdyby nebylo sídlem světoznámé továrny závodních a sportovních vozů Ferrari. A tak stojí za to podívat se na jedno ze tří míst: továrnu Ferrari (tam je ovšem přístup jen pro zvané výpravy), Muzeum Ferrari a pak restauraci Montana, kde se stravují i závodní jezdci Ferrari. Pokračování »

Athény – Athénská Akropole

Athénská Akropole (ikona)

Akropole je město nebo jeho část, vystavěná na vyvýšeném místě. Nejznámější akropolí je Akropole athénská, která se tyčí na kopci stejného jména ve výšce 150 m nad hladinou moře. Největšího stavebního rozmachu doznala Akropole za vlády Perikla, tedy v tzv. Zlaté době Athén (460-430 př.n.l.). Pokračování »

Pikardie a Nord

Francie - Nord-Pas-de-Calais - Pikardie (ikona)

Oblast Nord-Pas-de-Calais a Pikardie nepatří k turisticky atraktivním místům. Přístav Calais je branou do Anglie, protože zde je kanál La Manche nejužší. Historické město Lille je zase branou do Belgie. Na březích řeky Sommy najdeme řadu památníků I. světové války. Jsou zde hřbitovy nejen francouzských a německých vojáků, ale také Angličanů a Američanů. Pokračování »

Athény

Athény - ikona (Chrám Dia Olympského)

Athény jsou na mapě Evropy jako město přibližně 3500 let. Největšího rozmachu Athény dosáhly v době antiky, konkrétně v 5. stol. př. n. l. za vlády Perikla. V této době také byla i zahájena stavba ikony Athén: Akropolis. Hlavním městem se Athény staly opět v roce 1834. Pokračování »

Řecko

recko-120x120

Řecko je jednou z nejvděčnějších turistických destinací v Evropě. Především poskytuje široké možnosti rekreace u moře, a to jak v pevninských přímořských letoviscích, tak na četných ostrovech. Pro zájemce o historii je zpřístupněno mnoho především antických památek, staveb a muzeí. Po ekonomické krizi 2009/2010 se stalo Řecko o něco přístupnější. Řecko je členem EU, platí se zde eurem a je členem Schengenského prostoru, takže turisté z České republiky nepotřebují vízum. Pokračování »

Praha

Praha (ikona)

Praha leží v srdci České republiky. Patří mezi nejvyhledávanější destinace u turistů, kteří přicházejí do Česka. Sídlí zde prezident republiky, vláda, ústřední orgány státní správy; sídlí zde též ústředí většiny politických stran a centrály téměř všech církví. V současnosti se rozkládá na území 496 čtverečních kilometrů. Je 14. největším městem EU — má 1.286.000 obyvatel a za prací do ní dojíždí kolem 300.000 lidí. Praha je ekonomicky vyspělým a bohatým regionem s výjimečně vysokou životní úrovní (HDP na obyvatele V Praze dosahuje 172 % průměru EU). Pokračování »