Rubrika „Česká republika“

Praha – Pražský hrad

Pražský hrad (ikona)

Pražský hrad je největším hradním komplexem na světě. Navíc komplexem stále funkčním, protože kromě turistických a muzejních expozic je sídlem prezidenta republiky a pražského arcibiskupa, jsou zde reprezentační a koncertní sály, pořádají se zde výstavy a divadelní představení. Pokračování »

Praha

Praha (ikona)

Praha leží v srdci České republiky. Patří mezi nejvyhledávanější destinace u turistů, kteří přicházejí do Česka. Sídlí zde prezident republiky, vláda, ústřední orgány státní správy; sídlí zde též ústředí většiny politických stran a centrály téměř všech církví. V současnosti se rozkládá na území 496 čtverečních kilometrů. Je 14. největším městem EU — má 1.286.000 obyvatel a za prací do ní dojíždí kolem 300.000 lidí. Praha je ekonomicky vyspělým a bohatým regionem s výjimečně vysokou životní úrovní (HDP na obyvatele V Praze dosahuje 172 % průměru EU). Pokračování »

Česká republika

Česká republika (ikona)

Česká republika, nebo-li zkráceně „Česko“, se rozkládá ve středu Evropy na rozloze 78.867 km². Má přibližně 10,5 milionu obyvatel (stav v roce 2009), je členem NATO a Evropské unie a platí se zde českou korunou. Česko patří do Schengenského prostoru; v praxi to znamená, že je možno překračovat hranice do všech sousedících států (Rakouska, Německa, Polska a Slovenska) bez pasové a celní kontroly. Česko je zajímavou turistickou destinací, ovšem je potřeba říci, že zcela převažuje zájem o hlavní město. Pokračování »