Řecko

Řecko je jednou z nejvděčnějších turistických destinací v Evropě. Především poskytuje široké možnosti rekreace u moře, a to jak v pevninských přímořských letoviscích, tak na četných ostrovech. Pro zájemce o historii je zpřístupněno mnoho především antických památek, staveb a muzeí. Po ekonomické krizi 2009/2010 se stalo Řecko o něco přístupnější. Řecko je členem EU, platí se zde eurem a je členem Schengenského prostoru, takže turisté z České republiky nepotřebují vízum.

Doprava

Athénská doprava

Athénská doprava

Vzhledem k vzdálenosti lze doporučit především leteckou dopravu. Existují i autokarové zájezdy, ovšem je třeba uvážit, zda dlouhá cesta autobusem nezmaří předchozí rekreaci. Z Prahy se pravidlelné létá do Athén i do Soluně (Thessaloniki). Po Řecku a na řeckých ostrovech je ještě dalších více než 20 letišť pro vnitrostátní lety; na některé z nich létají i charterové lety ze zahraničí. Na ostrovy existuje pravidelná a poměrně hustá lodní doprava. Železniční síť je méně hustá a méně rychlá než v Evropě, zato jízdné je levné (levnější než cestování autobusem). Na dálnicích se platí mýtné. V turistických centrech je často možno si vypůjčit motocykl nebo čtyřkolku, což přijde vhod zejména v horkém počasí.
Doprava v Athénách: veřejná doprava zahrnuje tramvaje, autobusy i metro. Kromě nejstarší linky metra jsou všechny vozy klimatizované. Tramvají je možno dojet až k moři, metrem se lze dostat do přístavu Pireus. Jízdné je laciné, levnější než jízdné v Praze (alespoň to platilo v roce 2008).

Rekreace

Kromě rekreace u moře (tedy klasické grilování na slunci, potápění a vodní sporty) je Řecko i vhodným místem pro pěší horskou turistiku. Ideální doba je na začátku jara, kdy příroda rozkvete, a přitom ještě nepálí slunce. Řecko má i lyžařská střediska (například pohoří Parnas u Delf); ceny jsou sice nižší, než je tomu u klasických evropských lyžařských středisek, ovšem tomu odpovídá i vybavení.

Athénská Akropole

Athénská Akropole

Turistická centra

  • Athény: hlavní město, v jeho blízkosti přístav Pireus, odkud je dobré spojení na řecké ostrovy.
  • Soluň (Thessaloniki)
  • Kréta a další řecké ostrovy – Lesbos, Rhodos, Korfu, Lefkada.

Víno a káva

Řecko je díky dostatku slunce zemí vína, vyrábí se zde víno bílé i červené, a to již od starověku. Vína jsou obvykle suchá, nechybí ani (polo)sladká (imiglykos) nebo vína s typickou pryskyřičnatou chutí (retsina).
Řecká káva se připravuje v džezvě (briki) stejně jako káva turecká. V některých kavárnách je sice možno dostat i rozpustnou kávu nebo espresso, která bývá často dražší, přestože příprava domácí kávy je pracnější.

Podrobnosti o umístění
Řecko
Adresa: Řecko (GR)

Geo souřadnice (šířka, délka): N39°4′27.149″ E21°49′27.516″ (39.074208, 21.82431), mapa...

Komentáře jsou uzavřeny.