Maranello a Ferrari

Maranello je malé město v severní Itálii ležící poblíž Modeny. Asi by ho nikdo neznal, kdyby nebylo sídlem světoznámé továrny závodních a sportovních vozů Ferrari. A tak stojí za to podívat se na jedno ze tří míst: továrnu Ferrari (tam je ovšem přístup jen pro zvané výpravy), Muzeum Ferrari a pak restauraci Montana, kde se stravují i závodní jezdci Ferrari.

Světoznámá továrna Ferrari

V Maranellu především sídlí známý výrobce luxusních sportovních vozů Ferrari. Výrobní linka  může smontovat jedno nové auto každých 20 minut, ale výrobce uvažuje, že stávající produkci ještě poněkud omezí. To proto, aby zachoval exkluzivitu vozů. Výroba je sice pásová, ale modely jsou většinou na zakázku pro konkrétního zákazníka, a tak na lince prakticky nenajdete dva stejné vozy. Liší se minimálně barvou.

Neméně známé jsou i závodní vozy Formule 1. Těch se vyrobí do roka obvykle asi šest a sestavení každého trvá méně než týden. Mají speciální montážní dílnu, kde hlavním zařízení je váha: vozy Formule 1 mají hmotnostní limit pouhých 640 kg, a tak nepřekvapí, že karoserie je z kompozitního plastu.

Muzeum Ferrari

Muzeum je samozřejmě veřejně přístupné a je možno tam zakoupit i suvenýry. Můžete tam vidět i voskovou sochu Enza Ferrariho, zakladatele firmy, který svůj první vůz vyrobil v roce 1946. Vybrané vozy, a to jak Formule 1, tak i soportovní třídy GT (Gran Turismo) můžete v muzeu rovněž obdivovat.

Restaurace Montana

To je jedna z dvou míst blízko továrny, kde jedí i závodní jezdci firmy. Uvnitř nenajdete jen dobré jídlo, ale také četné artefakty, jako závodní přilby nebo overaly, které zde závodníci na památku zanechali.

Podrobnosti o umístění
Maranello (provincie Modena)
Adresa: Maranello, IT-Emilia-Romagna, Itálie (IT)

Geo souřadnice (šířka, délka): N44°31′34.687″ E10°52′0.059″ (44.526302, 10.866683), mapa...

Foto: presskit Ferrari

Komentáře jsou uzavřeny.