Francie

Francie je velmi vděčnou turistickou zemí. Skýtá možnosti letní rekreace u moře, zimního lyžování v alpských střediscích, kulturního vyžití a nakupování. Fracie je známa především jako země červeného vína, i když se zde najdou i bílá vína, která překvapí. Gurmáni ocení i nepřebernou nabídku sýrů, a to včetně sýrů kozích, které jsou ve Fracii velmi populární. Ke kontinentálnímu francouzskému území, podle tvaru nazývanému také „Šestiúhelník“ (L’Hexagone) patří i středozemní ostrov Korsika a zámořská území, patřící Francii ještě z koloniální éry.

FrancieNejznámějším místem a turistickou destinací je hlavní město

  • Paříž (Paris)

ovšem i další místa jsou hodna turistické pozornosti

  • Normandie (Mont-St-Michel, Caen, Honfleur, Le Havre, Rouen, …)

Francie je součástí Evropské unie, čeští turisté nejsou při cestování do Fracie nijak omezeni, platí se zde Eurem. Ve ve Francii je relativně vysoká spoluúčast při čerpání zdravotní péče, proto se doporučuje uzavřít předem cestovní zdravotní pojištění.

Síť dálnic je dobrá, ovšem téměř 90% všech úseků je s poplatkem, který se platí hotově na mýtnicích. Pro cesty do severní Francie (Normandie) se proto vyplatí je z Čech přes Belgii (Lutych, Mons), kde se za použití dálnic neplatí.

Další stránky

Komentáře jsou uzavřeny.