Bournemouth: pláže, sport i noční život

Bournemouth je přímořské město na jihu Anglie v hrabství Dorset. Město má okolo 160 000 obyvatel a pohodlně se tam za pár hodin dostanete autobusem z Londýna. Také právě proto sem o víkendech a státních svátcích jezdí nemálo Angličanů, kteří si chtějí užít slunného dne na pláži. Bournemouth se totiž nachází na Jurském pobřeží, což je 153 km dlouhý úsek úchvatné přímořské lokality, která byla dokonce zapsána do Světového dědictví UNESCO.

Pláž v BournemouthBournemouth je ideálním cílem pro všechny. Za relaxací se sem vypravují babičky a dědečkové se svými vnuky, sportovci sem často jezdí za surfováním, mladí lidé zase kvůli tomu, aby se zde oddávali večerní zábavě a prohýřili noci. Navíc zde pobývá velké množství studentů, jsou zde totiž hned dvě univerzity a každý rok sem přijede řada zahraničních studentů na ESL jazykovy kurz, aby si procvičili angličtinu. Kurzy zde totiž patří mezi nejoblíbenější jazykové pobyty v Anglii.

A co si můžete v Bournemouthu prohlédnout? Toto město je proslulé svými zahradami, kterými je protkáno, relaxovat v nich můžete celé hodiny.

Bournemouth EyeDalší zajímavostí je Bournemouth Eye, vyhlídkový balón. Pro turisty slouží jako rozhledna, jejíž kruhová klec pojme až 30 lidí, kteří se mohou podívat ze 150 m na 32 km dlouhé panorama. Dále se můžete vydat do Bournemouth International Centre, kde se po celý rok konají různé koncerty, výstavy a představení. Ti, kteří si prostě jen chtějí užívat na pláži, si mohou pronajmout jeden z plážových domků, jejichž cena je dostupná.

Bournemouth má ale i úchvatné okolí. Kromě malebných pláží jsou zajímavá i okolní města Poole nebo Christchurch. Dále pak leží i město Salisbury s velkou gotickou katedrálou, lázeňské město Bath, ale třeba ani do známého Stonehenge nepojedete dlouho. A pokud budete chtít spatřit i něco z anglické přírody, určitě vás nezklame národní park New Forest National Park, který je ideální k turistice nebo jízdě na kole. Pokud se chystáte do Bournemouthu jako jeden z účastníků jazykových kurzů, nebudete si muset výlety do okolí organizovat sami. Jazyková škola Bournemouth pro vás totiž připraví bohatý program a uspořádá výlety na všechna důležitá místa.

Důkazem toho, že je Bournemouth zajímavým městem, které si zamilujete, jsou pobyty několika známých osobností v minulosti. J.R.R. Tolkien zde strávil 30 let svého života, dokonce zde i zemřel. Spisovatelka Mary Shelley je zde pochovaná u kostela sv. Petra. Dále zde také v jedné ze škol vyučovali Oscar Wilde a Paul Verlaine. Robert L. Stevenson zde zase napsal román Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda. Titulní fotografie na obalu druhé desky skupiny Beatles byla v roce 1963 také pořízena v Bournemouthu.

Text Tereza K.

Podrobnosti o umístění
Přímořské město Bournemouth
Adresa: Bournemouth, Anglie, Velká Británie (GB)

Geo souřadnice (šířka, délka): N50°43′8.99″ W1°52′50.768″ (50.719164, -1.880769), mapa...

Komentáře jsou uzavřeny.